+90 544 606 89 45

Sosyal Medyada Biz}

Firewall & Antivirüs

Firewall Çözümleri:

Kurumlar için hayati öneme sahip olan bilginin, yasal olmayan yollarla elde edilmesine yönelik çalışmalar günümüzde gitgide büyük tehdit oluşturmaktadır. Gelişen internet ağı ve sistemlerle birlikte, bilgi güvenliğinin sağlanması, sadece ağ (network) yapısının korunmasıyla yeterli olmadığı için, uçtan uca güvenlik çözümleriyle önlem almak vazgeçilmez bir gereklilik olmuştur. Bu noktada, kurumlar için sadece ağ bazında güvenlik sağlayan Firewall ve IPS gibi ürünlerin dışında; web güvenliği, son kullanıcı güvenliği, network erişim kontrolü, veri kaybı önleme (DLP) gibi çözümleri de güvenlik bütününü tamamlayan parçalar olarak düşünmek gerekmektedir.

Firmamız, güvenlik çözümleri kapsamında;

* Güvenlik Duvarı (Firewall Çözümleri)

* Sanal Özel Ağ (VPN-Virtual Private Network)

* Saldırı Tespit Sistemleri (IDS-Intrusion Detection Systems)

* Saldırı Önleme Sistemleri (IPS-Intrusion Prevention Systems)

* Son Kullanıcı Güvenliği (End-User Security)

* Veri Kaybı Önleme (DLP-Data Loss Prevention)

* Ağ Erişim Kontrolü (NAC-Network Admission Control)

* Web Filtreleme (Web/Url Filtering)

* Mesajlaşma Güvenliği (Messaging Security)

* Şifreleme (Encryption)

gebze firewall

gibi pek çok teknoloji ve hizmetlerle uçtan çözüm sunmaktadır. Bilgi sistemleri güvenliği konusunda dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirlikleri bulunan firmamız, bu konularda sertifikalı ve uzman kadrosuyla; danışmanlık, projelendirme, tasarım, kurulum, sürüm güncelleme, versiyon yükseltme, bakım ve destek hizmetlerinin sağlanması gibi çok geniş bir yelpazede müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaktadır.


Sophos Sandstorm

SOPHOS SANDSTORM CLOUD SANDBOX

Sophos Sandstorm yeni nesil sandbox teknolojisi kullanarak size fidye yazılımları ve hedefe yönelik saldırılara karşı ek koruma tabakası oluşturur. XG güvenlik duvarınız ile entegre biçimde çalışır ve cloud platformu üzerinden hareket eder, bu sayede ek bir donanıma ihtiyacınız olmaz.Tüm bu teknolojiye artık büyük ölçekli firmalar dışında küçük ve orta ölçekli işletmeler uygun fiyata sahip olabilir.

Sophos Security Heartbeat

OTOMATİK TEPKİME

Sophos XG güvenlik duvarı ağınız üzerinde bulunan zararlı yazılım kaynağını bulan ve ağınızda bulunan zararlı yazılım bulaşmış cihazı diğer kaynaklara erişimini kısıtlayan tek çözüm üreticisidir. Bu özelliği Sophos Security Heartbeat teknolojisi ile sizlere sunar ve Sophos endpoint ve güvenlik duvarı arasındaki durumu sizlerle paylaşır.Ağ Durumunuzu Görüntüleyin XG Güvenlik duvar sadece ağ aktivitenizi görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda endpoint cihazlarınızın durumunu da gözden geçirerek tüm ağınızla ilgili bilgiyi size sürekli görünürlükle sağlar.Zararlı Yazılım Bulaşmış Olan Sisteminizi Tanımlayın XG güvenlik duvarı tehlike arz eden cihazlarınızı IP adresi, kullanıcı, işlem gibi bilgileri içerecek şekilde size bildirir, bu sayede sizi bu bilgileri arayıp durmaktan kurtarır.

Zararlı Yazılım Bulaşmış Cihazları Otomatik Olarak İzole Edin XG güvenlik duvarı firewall kurallarınızla cihazlarınızı entegre olarak takip eder, bu sayede zararlı yazılım bulaşmış olan cihazlarınız temizlenmeden hassas olan ağ kaynaklarınıza erişimi otomatik olarak kısıtlar.

Antivirüs Çözümleri

Antivirus Kurumlar için gerekli analiz ve tespitleri yaparak ihtiyaç duyulan ürün ve hizmet çerçevesinde sunduğu kurumsal antivirüs çözümleri ile kurumsal ağ ve verilerinizi güvence altına alıyoruz.

Kurumsal antivirüs yazılımı, çok sayıda kullanıcının bağlı olduğu networke sahip kurumların tercih ettiği bir çözümdür. Network içerisinde sıradan antivirüs lere göre çok daha farklı özelliklerde ve geniş kapsamlı güvenlik sağlar.

Sunucu & istemci mimarisinde çalışan antivirus programlarının en büyük avantajlarını sıralamak gerekirse;

  • Windows Server sistemindeki geliştirilmiş ADS (Active Directory System) sistemine tam uyum
  • EFS şifreli dosyalardaki (Encrypted File System) virüslerin bile tespit edilerek yok edilmesi
  • DFS sunucuları üzerinde (Distributed File System) optimum performans
  • Güncellemeleri istemcilere dağıtması
  • İstemciler üzerinde güvenlik gruplarının oluşturulması ve raporlanması
  • Tek ekrandan tüm istemcileri yöneterek zaman ve iş gücü tasarrufu sağlanması